- Aquapark „ Panorama Morska” – największy kompleks basenów zewnętrznych z podgrzewaną wodą o powierzchni lustra wody około 1500m2. Atrakcją Parku Wodnego jest sztuczna grota z wodospadami, możliwość korzystania z leżaków basenowych. Basen z rwąca rzeką i zjeżdżalniami został zadaszaony, czynny przez cały rok. Nowością i atrakcją Aquaparku w Jarosławcu jest otwarcie płytkiego i bezpiecznego basenu dla małych dzieci. http://www.panorama-morska.pl/aquapark
- Muzeum Bursztynu w Jarosławcu będzie inne niż wszystkie. Daleko będzie do tradycyjnego muzeum: nie założysz tutaj filcowych kapci, nie poślizgasz się na parkiecie. Wejdziesz za to wgłąb prastarego, bursztynowego lasu, zejdziesz pod ziemię do kopalni i będziesz latał razem z owadami zamkniętymi w inkluzjach.
http://www.muzeumbursztynu.pl/pl/
- Nasza Motylarnia to miejsce swobodnie latających motyli egzotycznych dostępnych na wyciągnięcie ręki! Odkryj ten magiczny, zaczarowany świat. Zobacz jak z poczwarki wykluwają się barwne motyle, których nie spotkasz na łąkach!
Dzięki naszej obsłudze poznasz ich zwyczaje i dowiesz się jak niesamowite tajemnice i ciekawostki kryją.
Kraina Motyli to zadaszony obiekt z idealnie przystosowanym mikroklimatem – tropikalna aura gwarantowana, więc ubierz się lekko i kolorowo, a być może motyl zaprzyjaźni się właśnie z Tobą!
Jarosławiec, ul Spacerowa 3a
- Papugarnia w Jarosławcu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jak nazwa wskazuje tutaj będzie można podziwiać swobodnie latające, egzotyczne papugi. W dużej hali będzie można podziwiać około 100 sztuk ptaków. Będzie to 30 gatunków z najbardziej odległych zakątków świata. Zobaczymy między innymi takie papugi jak: Kakadu Różowe, Żako, Ara Marakana, Aleksandretty Wielkie, Lora Wielka, Mnichy ,Nimfy, Jarosławiec, ul Spacerowa 3a
- Latarnia Morska Jarosławcu jest. Latarnia zbudowana została z czerwonej i glazurowanej cegły na planie koła, każdą kondygnację podkreśla ozdobny gzyms. Z balkonu, z wysokości 33 metrów, rozciąga się widok na morze i dwa duże przybrzeżne jeziora. Pierwsza wzmianka o konieczności wybudowania w Jarosławcu latarni pochodzi z 1818 r. Jedenaście lat później rozpoczęto budowę – daleko – 380 m od morza. W 1838 r. nastąpiło otwarcie latarni. W 1993 roku latarnię wpisano do rejestru zabytków.
- Minigolf w Jarosławcu Nasze pole do minigolfa mieści się w centrum Jarosławca i jest jedynym tego typu obiektem w okolicy. Do Państwa dyspozycji jest 9 torów do gry i 3- dołkowy green, który służy do treningu patowania – jak na prawdziwym polu golfowym. Każda trasa charakteryzuje się różnym stopniem trudności, co dodatkowo wpływa na jakość rozgrywki i podnosi jej atrakcyjność.
- Galeria Rybacka w Jezierzanach http://www.urybaka.info/galeria-rybacka
- wycieczki turystyczne statkiem – oglądanie zachodzącego słońca na pełnym morzu będzie mistycznym przeżyciem dla każdego
- liczne szlaki piesze i rowerowe m.in. Hanzeatycka trasa nadmorska (czerwona) pokrywa się z czerwonym szlakiem pieszym Wici – Jarosławiec – Jezierzany- Łącko – Korlino – Królewo – Marszewo – Ustka
- jazda konna brzegiem Bałtyku to jedyne w swoim rodzaju doznanie, wybierz się na romantyczną przejażdżkę po plaży przy zachodzie słońca. Stajnia Horyzont dysponuje m.in. nowoczesnymi boksami dla koni, siodlarnią krytą halą do ujeżdżania czy kilkoma padokami na świeżym powietrzu. Chętni spróbowania się w skokach mogą ustawić pełnowymiarowy tor z przeszkodami. Naturalnie w ofercie są też zajęcia dla początkujących w temacie (oprowadzanie na lonży, opieka nad koniem). Gwoździem programu będą jednak wypady w teren oraz wielodniowe rajdy. Stajnia Horyzont systematycznie powiększa swój zwierzyniec o nowe konie, zatem wybór odpowiedniego wierzchowca dla siebie nie powinien przyprawiać o ból głowy. Dodatkową atrakcją dla najmniejszych dzieci będą ozdobne ptaki (oraz zwierzęta gospodarskie) hodowane przez gospodarzy.
- windsurfing i żeglarstwo na pobliskim Jeziorze Wicko – złap wiatr w żagle surfując na desce lub pływając na jachcie żaglowym. http://magola.com.pl/
Atrakcje w pobliżu:
- Słowiński Park Narodowy z unikalnymi w skali Europy „ruchomymi wydmami”. Park o powierzchni 18247 ha został utworzony 1 stycznia 1967 r., a w 1977 r. uznany został przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery. Nazwa parku pochodzi od nazwy ludności pomorskiej, spokrewnionej z Kaszubami – Słowińców. Warunki przyrodnicze, które zadecydowały o tak wysokiej randze chronionych krajobrazów to : ruchome wydmy, jeziora przybrzeżne, bogactwo flory i fauny.
- Kraina w kratę – Nazwa „Kraina w Kratę” powstała w 1994 roku. Źródłem nazwy jest charakterystyczny wygląd budynków wzniesionych z drewnianych słupów i gliny malowanej na biało. Geometryczna konstrukcja z daleka jest czarną kratą na białym tle. Zachowało się tutaj ponad 2500 zabytkowych budynków wzniesionych przed 150-200 laty. Niedaleko znajduje się wieś Swołowo zwana „stolicą krainy w kratę”, w której w czasie wakacyjnym odbywają się spotkania dla najmłodszych „Dziecięca Zagroda”. Jest to jedna z najciekawszych historycznie wsi na Pomorzu, ponieważ przetrwała w niezmienionym kształcie od XIII wieku. Zachowała swój średniowieczny układ, a niektóre znajdujące się tam budynki liczą ponad 150 lat. W Swołowie znajduje się wiele przykładów budownictwa szachulcowego typowego dla pomorskich wsi, dlatego też miejscowość uznana została za „pomorską wieś europejskiego dziedzictwa kulturowego”.
- Skansen w Klukach – zabytkowa osada – skansen Słowińców. W jej skład wchodzą zagrody z XVIII wieku, budynki gospodarcze, przedmioty domowe sprzęt rybacki i gospodarczy. Muzeum położone nad południowym brzegiem jeziora Łebsko, jako zagroda muzealna powstało w 1963 roku. Gromadzi relikty kultury materialnej tzw. Słowińców, czyli odłamu Kaszubów zamieszkującego w XIX wieku tereny pomiędzy jeziorami Gardno i Łebsko. Skansen prezentuje ich kulturę poprzez ekspozycję kompletnych wiejskich zagród , budynków gospodarczych z pełnym wyposażeniem, sprzętów rybackich, gospodarczych i poprzez wystawy tematyczne.
- Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie – jedyny w Polsce nadmorski gotycki zamek wybudowany na planie zbliżonym do kwadratu z wieżą wysokości 24 metrów
- Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku – zapoznaj się z twórczością Witkacego, zobacz starodawną sztukę Pomorza i skarby książąt pomorskich.
- Mini ZOO w Wicie Dzięki nam mają państwo możliwość obcowania z naturą oraz poznania różnych zwierzat których nie da się spotkać w naturze. Posiadamy ponad 50 gatunków zwierząt, ptactwo ozdobne, papugi, świnki wietnamskie, króliki, kózki, gryzonie. Przy nich miło spędzisz czas.
http://mini-zoo-wicie.manifo.com/